Виховна робота

22 квітня - Міжнародний День Землі - свято чистої води, чистої землі, чистого повітря. День нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина повинна задуматися над тим, що ЗЕМЛЯ потребує турботи й захисту.

Детальніше: З думкою про майбутнє

Бій під Крутами… Сторінка героїзму, відчайдушності і безмежної любові до рідної землі - України.
Тематичний вечір присвячений 96-ій річниці Крутянської битви відбувся в актовому залі, де зібрався увесь колектив ХПТУ №14. З болем у серці слухали розповідь М.П.Шпільмана. «Цей бій тривав впродовж 10-ти годин. На противагу кількатисячній, вишколеній більшовицькій армії виступив невеликий загін, озброєних відвагою, необстріляних юнаків - київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. До останнього подиху захищали Київ відважні юнаки. Їх останніми словами були рядки гімну «Ще не вмерла Україна». Хлопці полягли в нерівному бою, але виграли час, необхідний для продовження боротьби.»
Перегляд тематичного фільму «Крути. Молода кров», Зарваницької громадської організації, спонукав кожного задуматися над вартістю життя та оцінити самовідданість і жертовність молодого поління. Гіркоти моменту додало усвідомлення буремного сьогодення.

Світлана  Миколаївна Плесак,
заступник директора
з навчально-виховної роботи

22 січня 2014 року до Дня Соборності і Свободи України в ХПТУ №14 відбувся тематичний захід на уроці історії. В рамках відзначення 95-ої річниці проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР перед учнями І-го курсу виступив колишній директор училища, член Конгресу Українських Націоналістів Шпільман Микола Петрович. У своїй доповіді Микола Петрович зробив акцент на атмосфері, яка  панувала у тогочасному суспільстві, серед інтелігенції, влади і пересічних українців. Також вели мову  про події, які передували єднанню земель, про важливість самого проголошення Акту злуки та наслідки для української держави. В підтвердження сказаних слів учням продемонстрували короткометражний документальний фільм. Директор училища Гевало Василь Михайлович  підсумував усе вищесказане і закликав бути свідомими громадянами, професіоналами своєї справи, а для того потрібно з відповідальністю відноситися до навчання  і до свого місця в суспільстві.

Світлана Миколаївна Плесак,

заступник директора з НВР

В уяві сучасного суспільства Різдво Христове асоціюється, насамперед, із пригощанням, колядуванням та ялинкою. Натомість, старше покоління пам’ятає морозяні вечори, засніжені поля, сіно під святовечірнім столом та величність Дідуха, встановленого на чільному місці в оселі.
Маючи на меті відродити давні звичаї святкування Різдва, колектив ХПТУ №14 смт. Івано-Франкове встановив  біля центральної ялинки містечка 1,5 метрового Дідуха, виготовленого подружжям Ганни і Володимира Мурин, а на зелену красуню почепили «яворівські забавки» виконані учнями училища. Два атрибути новорічно-різдвяних свят стануть символом єднання поколінь і традицій, а також візитною карткою художнього училища.

Світлана Миколаївна Плесак,

заступник директора з НВР

Сторінка 1 з 5