Українці святкують одне із величних свят у календарному році – Різдво Христове. Дідух, смачні різдвяні наїдки для рідних та гостей, вертепні дійства… Звідусіль чути коляду та радісне вітання: «Христос Рождається! Славімо Його!». Ось в чому живуть традиції народу...

9 січня на площі Ринок смт. Івано - Франкове – людно. Громаду селища і усіх, хто проїжджав автомобільною дорогою Львів - Краковець, зацікавило дійство. Учні, майстри та викладачі Художнього професійно-технічного училища № 14 згуртували людей виконуванням колядок, віншуванням та виставкою шопок. Нагадаємо, що учні заздалегідь готувались до цього конкурсу, який пройшов 27 грудня в стінах рідного училища. Мета конкурсу – зберегти та популяризувати різдвяні традицій. Під наставництвом майстрів та класних керівників, кожна група творчо підходила до спорядження макетів, що відображають місце і святу мить, коли проходило Різдво Ісуса Христа. Кращі роботи відмічено в 31 групи (керівник гуртка з рогозоплетіння Ганна Миколаївна Мурин), 14 групи (майстер в/н Василь Михайлович Яремин), 26 групи (викладач, майстер в/н Наталя Володимирівна Дюг) та 34 групи (майстер в/н Афанасій Євгенович Пенко). Увагу привернули шопки, виготовлені учнями 15 групи (майстер в/н Йосиф Адольфович Андрушко) та 25 групи (майстер в/н Володимир Іванович Малішевський). Проте на «парад» шопок біля головної ялинки смт. Івано - Франкове  були виставлені всі роботи, кожна із них привернула чималу увагу глядачів.
На завершення спільного колядування та огляду шопок до усіх присутніх із привітанням та побажанням веселих Різдвяних свят звернувся  голова селищної ради п. Іван Семеряк, настоятель Собору св. Володимира отець Володимир Дадак.
Так творчість і коляда поєднали людей різного віку, які в цей час прославляли народження Спасителя.


Мар’яна Яремій.
ХПТУ №14

 

 


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: