З давніх-давен людина пізнавала навколишній світ, а також займалася освітою,вихованням, вчилась жити з людьми. Скільки людина існує як цивілізована особистість, стільки, мабуть, існує і поняття толерантності.

 

 


    У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу з 10 по 14 листопада 2014 року в училищі було проведено тиждень «Виховуємо толерантність».
     План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний.
    В понеділок, 10 листопада, заступник директора з НВР Плесак С.М. провела тематичну лінійку, ознайомила педпрацівників та учнів із запланованими заходами.
   Впродовж тижня робота працівників соціально-психологічної служби: Батюк О.В. та Покрищук М.О. була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими. Для учнів І-ІІ курсу була проведена година спілкування з переглядом відеоролика «Толерантність – це…». Анкетування серед учнів «Що я знаю про толерантність?» мало за мету виявити знання та обізнаність про поняття "толерантність".
    Лідери учнівського самоврядування Новак Наталя та Романовська Оля вчилися брати інтерв’ю в учнів та працівників закладу: «Толерантність — це...». Додаткову інформацію про тему толерантності учасники навчально-виховного процесу мали змогу почерпнути із стінгазети «Міжнародний день толерантності».

     В четвер, 13 листопада, для учнів училища був проведений тренінг розвитку толерантності. Метою тренінгу було навчитися пояснювати поняття «толерантність», визначати значення толерантності в житті людей та в суспільстві; показати значущість толерантності під час взаємодії з іншими; учити розуміти і поважати один одного, удосконалювати вміння толерантного спілкування.

     Підсумками проведення Тижня толерантності були комп’ютерні презентації: «Ні-насильству!», «Толерантність для мене – це…», які підготували учні училища під керівництвом своїх наставників.
     Б.Шоу говорив: «Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди». Тож хотілося б висловити надію, що наші учні будуть завжди пам’ятати, що толерантність врятує світ!


Мирослава Покрищук
Практичний психолог

 


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: