Інформація для батьків

Новини про коронавірус викликають у деяких людей тривогу. Тому пропонуємо вам ознайомитися з рекомендаціями, які допоможуть впоратися з нею, зберегти тверезий погляд на те, що відбувається і підтримувати позитивний підхід.

Детальніше: 5 порад як дивитися новини про COVID-19

Психологи кажуть, що діти брешуть з багатьох причин: щоб замести сліди своїх негативних учинків; ухилитись від того, що їм не хочеться робити; щоб наслідувати своїх однолітків. Іноді вони брешуть, щоб захистити інших. Вони можуть сказати «поганий зв'язок», коли розмовляють по телефону з кимось із родичів, не бажаючи зізнатись: «Я не хочу з тобою розмовляти». Вони можуть так зробити, щоб не образити свого співрозмовника. Їм легше збрехати, ніж сказати правду.

Детальніше: Як батькам упоратися з нечесністю підлітка

 

Приниження — постійне джерело психологічних травм. Як же часто тільки батьки спускають дитину з високого рівня самооцінки на низький простими словами: «дурень», «телепень», «бовдур»... І її особистість знецінюється. Особливо небезпечно робити це при сторонніх людях.

Тероризування — коли дорослі погрожують дітям фізичною карою: «Я не знаю, що я з тобою зроблю», або «Я ладна тебе вбити!».
Не менше травмує дитину й ізоляція. Наприклад, якщо її зачиняють у кімнаті, в коморі саму, забороняють спілкуватися з однолітками.
І, нарешті, емоційне ігнорування. Багато батьків вважають, що суворе виховання підготує дитину до суворого життя. І тому часто відмовляють їй у співчутті та турботі, не обіймають і не пестять, не цілують і не розмовляють із нею.
Як не допустити психологічних травм дитини?
• Насамперед, дорослим треба навчитися формувати партнерські дружні стосунки в сім'ї. Навчитися уважно й шанобливо ставитися одне до одного, відкрито висловлювати свої почуття та обговорювати проблеми.
• Дуже корисно навчитися боротися зі стресом, мирно розв'язувати конфлікти, уникати їх.
• Добре було б зрозуміти, яких психологічних травм дорослі зазнали в дитинстві, і спробувати за допомогою психологів подолати їх.
• Необхідно ознайомитися з основами вікової психології.
• У своїх дітях варто розвивати здатність розповідати про почуття й турботу батькам і друзям, виховувати в них уміння захистити свої права.
Психологічна підтримка дитини — процес, при якому дорослий:
• концентрується на позитивних сторонах і перевагах дитини для зміцнення її самооцінки;
• допомагає дитині повірити в себе і свої сили;
• розказує, як уникати помилок, підтримує при невдачах.

На сучасному етапі суспільство зіткнулося з проблемою важковиховуваності дітей. Традиційно вважається, що на формування девіантної поведінки дітей і підлітків впливає неправильне виховання та асоціальне оточення. 

Детальніше: Психологічна травма та її вплив на особистість

На що, в першу чергу, потрібно звернути увагу батькам:
- Різка зміна настрою без видимої причини;
- Часта зміна настрою від ейфорії до пригнобленого;
- Коли дитина створює таємницю з нічого: потреба сховатися від батьків, бере мобільний телефон з собою в туалет, пише записки. «Таємні секрети, яких раніше не було»;
- Дитина стає нервовою: «на мінімальну подію - максимальна реакція» - надмірно емоційна.

Детальніше: Рекомендації батькам щодо небезпечної гри "Синій кит"

Джерело:https://www.cybercrime.gov.ua/16-novosti/193-departament-kiberpolitsiji-povidomlyae-gromadyan-yak-uniknuti-zagrozi-vid-tak-zvanikh-grup-smerti#news
© Сайт Департаменту Кіберполіції України - https://www.cybercrime.gov.ua
Оперативники кіберполіції радять батькам та дітям при виявленні спроб шантажу зловмисниками – негайно повідомляти про такі факти до Департаменту кіберполіції . (https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово) або за телефоном гарячої лінії (044) 374-37-13 (з 8:45 до 18:30 в робочі дні), а також адміністрації соціальної мережі, у якій було виявлено групу.

Детальніше: Департамент кіберполіції повідомляє громадян, як уникнути загрози від так званих «груп смерті»

Сторінка 1 з 3