Шановні батьки!!!

Другий семестр 2020-2021 навчального року в більшості закладів освіти розпочався з дистанційного навчання — з 8 по 24 січня включно усі заклади освіти забезпечують освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, окрім тих, які наразі на канікулах, а також дитсадків та спеціальних закладів загальної середньої освіти, які продовжують працювати у звичайному режимі з дотриманням протиепідемічних правил.
Дистанційна форма освіти стала викликом для всіх учасників освітнього процесу – педагогів, дітей і батьків. Усі виявилися морально і психологічно не готовими тривалий час працювати в такому форматі. Але карантин може стати найкращим часом для формування у дітей низки життєвих компетенцій, в тому числі самоорганізації.
Сьогодні як ніколи вам випала нагода проводити більше часу зі своїми дітьми, більше спілкуватись, дивитись в очі, допомогти при потребі з уроками, незалежно від того, якого віку ваш син чи донька. Їм однаково потрібна ваша турбота та піклування.


Декілька рекомендацій допоможуть вам краще організувати навчальний і відпочинковий час для вашої дитини.
1. Знайдіть можливість поцікавитись, чим зайнята ваша дитина, які завдання їй надіслали сьогодні і що їй потрібно виконати, аби завтра вона могла приступити до нових завдань.
2. Потурбуйтесь, щоб у дитини було тихе місце без сторонніх звуків для виконання домашніх завдань, які, можливо, виконувати буде складніше, адже спочатку потрібно опрацювати нову тему уроку самостійно.
3. Проконтролюйте час, скільки дитина займається, чи не відволікається на телефон та інші сторонні речі. Чи робить перерви для відпочинку.
4. Знайдіть можливість пообідати усі разом родиною, обговорити теми, які не стосуються навчання та ситуації в країні. Можливо, підберіть фільм для спільного перегляду увечері.
5. Допоможіть при потребі із виконанням домашніх завдань, якщо дитина просить про це ( або поцікавтесь чи все їй вдається виконати самостійно чи таки потрібна ваша допомога).
6. Долучайте дитину до домашніх справ, щоб була можливість переключати види діяльності та можливість спільно провести час, допомагаючи мамі чи татові.
7. Обов’язково на сімейних вечорах поцікавтесь, як дитина себе почуває психологічно, що її турбує. Надзвичайно важливо говорити з дітьми, проговорювати їхні страхи, ваші страхи, спільні переживання. Заспокоювати одне одного.


За матеріалами: https://www.eduget.com/uk/news/list

Більше інформації щодо дистанційного навчання за посиланням:   

https://eo.gov.ua/2021/01/12/batkam-shkoliariv-20-zapytan-ta-vidpovidey-pro-dystantsiyne-navchannia/  (Освітній омбудсмен України)

 


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: