В Інтернеті стрімко набирає популярність нова смертельно небезпечна гра для підлітків, мета якої - довести учасника до самогубства.

Після того як в соцмережах почали поширюватися так звані групи смерті, експерти стали уважно стежити за блокуванням спільнот на суїцидальну тематику.
Проте злочинці знаходять способи втягувати дітей в «гру» в обхід заборон. Тепер для участі в смертельному «флешмобі» не потрібно вступати в групи - замість цього підлітки спілкуються за допомогою «позивних» і асоціативних зображень, пише Вести.
Вони розміщують у себе на сторінках певні картинки і хештеги, щоб куратор міг розпізнати потенційних учасників. Про те, що дитина може бути залучена в суїцидальну гру, може свідчити картинка з червоною пентаграмою на чорному тлі.
Правила «Нового шляху» нічим особливо не відрізняються від сумнозвісного «Синього кита»: модератор дає «гравцям» завдання, мета яких - довести людину до самогубства. Підлітків, зокрема, змушують наносити собі каліцтва і надсилати куратору фото.
Знайти і покарати організаторів «гри» практично неможливо, наголошується в статті. У більшості випадків довести причетність певної особи до доведення до самогубства не можна.
«Ця справа - утопія. Обчислити модератора дуже складно, а якщо і вдасться, то майже неможливо довести, що він і є модератор. Крім того, майже не доказує факт спроби доведення до суїциду. Якщо справа навіть дивом потрапить до суду, всіх відпустять », - наводить видання слова директора лабораторії комп'ютерної криміналістики Cyberlab Сергія Прокопенка.
В українському Реєстрі судових рішень було знайдено кілька справ за статтею «Доведення до самогубства». Але поки нікого з їхніх фігурантів не покарали.

Джерело: https://zik.ua/news/2018/01/31/v_merezhi_internet_zyavylas_nova_smertelna_gra_dlya_pidlitkiv_1255423


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: