fp-image04Розточанська земля здавна сла-виться унікальною красою своєї приро-ди. Яворівщина – край, що лежить в цих чудесних природних широтах, заздалегідь мав визначений напрямок своєї ремісничої та промислової діяльності. І одним із провідних видів ремесел даного регіону є різьбярство.

Художнє професійно-технічне училище № 14 смт. Івано- Франкове – освітній, творчий та професійний осередок, де навчають цьому ремеслу. Історію закладу творили талановиті люди, такі як Йосип Станько та Сава Мельник. Із іменем першого пов'язують виникнення в мистецтві терміну «яворівська різьба».

Сьогодні тут працюють люди своєї справи, професіонали, які продов-жуючи справу Станька та Мельника, вчать різьбярству не одне покоління, поєднуючи класику із новизною.

Щоб навчити різьбярській справі художнє професійно - технічне училище № 14 запрошує на навчання юнаків та дівчат за спеціальностями:

  • «Різьбяр по дереву. Виробник художніх виробів з дерева». На базі основної школи (9 класів). Термін на-вчання – 4 роки.
  • «Різьбяр по дереву». На базі повної загальної середньої освіти (11 класів). Термін навчання – 1,5 року.

В програму навчання входять теоретичний та практичний курси, а також проходження виробничої практики, де здібних і перспективних учнів охоче залишають і працевлашто-вують.

Обравши дану професію, Ти ви-вчатимеш такі академічні художні дисципліни як «Малюнок», «Живопис», «Скульптура», «Пластична анатомія». Завдяки навчанню наших досвідчених майстрів матимеш знання з історії мистецтв та опануєш всі класичні види різьблення; дізнаєшся секрети народних майстрів з особливості різьби по дереву, яка була поширена на теренах Галичини.

В процесі навчання створювати-меш комплексні роботи сакрального мистецтва під керівництвом викла-дачів та майстрів, виконуватимеш копії класичних зразків з різьби по дереву та реставраційні роботи з художніх меблів та різьби.

Після завершення терміну на-вчання Ти можеш:

  • навчатись у Львівській ака-демії мистецтв, Інституті мис-тецтвознавства філіал педунівер-ситету ім. В. Стефаника м. Івано-Франківськ, Інституті архітекту-ри національного університету «Львівська політехніка»
  • працевлаштуватись у "Юр-Віт" смт. Івано-Франкове, ПАТ "Явір", "Тесля" смт. Брюховичі, "Га-лімпекс" м. Львів, "Світанок" м. Львів, "Класик-Інтер"єр" м. Львів, "Бакун" м. Львів, на в-цтві народ-них музичних інструментів "Трем-біта" м. Львів, ремонтно - експере-ментальний завод від Львівської залізниці

На замітку:

Будучи нашим учнем Ти забезпечуєшся од-норазовим харчуванням, безкоштовним гуртожитком та стипендією (в разі успішного закінчення навчального семестру).

Вироби різьбярства завжди корис-тувались і користуються попитом. Адже ручна робота хоч і напружена фізично і творчо, проте оплачувана, приносить не тільки матеріальне, але і моральне задоволення.

View the embedded image gallery online at:
http://www.hptu14.com.ua/rizba.html#sigProGalleria6e9613dba8

 

Відео https://www.youtube.com/watch?v=d73x9Trom2U&feature=youtu.be


Ви можете поділитись цікавою статтею з друзями в соціальних мережах: